Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową?

transport z Grecji

Wybór kompetentnej firmy transportowej ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przewozu. Rosnąca specjalizacja sprawia, że coraz częściej o wyborze przewoźnika decyduje typ przewożonego ładunku oraz kierunek transportu. Na co zwrócić uwagę wybierać firmę do transportu towarów?

Typ ładunku

Szukając firmy transportowej, warto zacząć od precyzyjnego określenia ładunku, który chcesz przewozić. Przewóz towarów zwykłych różni się od przewozu ładunków paletowych lub ponadgabarytowcyh. Osobną kwestią jest typ towaru. Transport żywności lub materiałów niebezpiecznych ADR wymaga pojazdów i pojemników transportowych, które zapewnią towarom bezpieczny przejazd. Dostępność odpowiednich rozwiązań transportowych oraz sprzętu będzie wiec miała kluczowe znaczenie przy wyborze kontrahenta.

Kierunek transportu

Nie mniej ważny jest kierunek transportu. Warto postawić na przewoźnika, który specjalizuje się w transporcie towarów do danego kraju lub konkretnego obszaru Europy lub Azji. Taki przewoźnik dobrze zna drogi, miejscową specyfikę, a także posiada znajomości w lokalnych punktach magazynowych lub rozładunkowych. Wszystko to korzystnie wpływa na sprawność transportu. Właściwa optymalizacja drogi to także oszczędność benzyny i czasu, co z pewnością wpłynie na cenę usługi

Aktualne certyfikaty

Przy wyborze przewoźnika kluczowe znaczenie mają także posiadane przez niego certyfikaty oraz ich aktualność. Dotyczy to zwłaszcza norm ISO oraz uprawnień do przewożenia określonego typu towarów. Warto również dowiedzieć się, czy firma dysponuje ubezpieczeniem, a także czy używane do transportu pojazdy spełniają odpowiednią klasę ekologiczną.

Stan floty

Od stanu technicznego floty przewoźnika w dużej mierze zależy bezpieczeństwo Twojego ładunku. Warto więc upewnić się, czy pojazdy są regularnie serwisowane oraz wymieniane na nowe. Flota powinna posiadać aktualne przeglądy stanu technicznego oraz być zgodna z obowiązującymi normami dla międzynarodowego transportu drogowego.

Dobry kontakt z klientem

To, co jest kluczowe dla dobrej współpracy to także dobry kontakt i otwartość na Twoje potrzeby. Upewnij się, czy korzystając z usług danej firmy, zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie konsultanta, a także jak pracownicy kontaktują się z kierowcami obsługującymi powierzony im transport. Pozyskanie takich informacji z pewnością pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Dlaczego Banex Transport?

Firma Banex Transport posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze transportu między Polską, Grecją i Cyprem. Wąska specjalizacja geograficzna sprawia, że nasi kierowcy doskonale znają drogi oraz posiadają zaprzyjaźnionych współpracowników na miejscu. Nasza flota spełnia obowiązujące normy oraz nasze własne wysokie standardy. Zawsze dokładamy starań, aby klient miał pełny dostęp do informacji dotyczących transportu oraz pozostajemy otwarci na jego pytania.