Jak zorganizować transport mebli przy przeprowadzce?

Firmy transportowe w służbie e-commerce

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie organizacyjne. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale także przedsiębiorstw, czy instytucji publicznych które zdecydowały się na zmianę siedziby. Jak przygotować meble i wyposażenie do transportu i dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Meble oraz sprzęt biurowy to ładunek, który łatwo może ulec uszkodzeniom podczas transportu. Ubite rogi, zadrapania czy rozbite szkło to tylko niektóre z przykłady częstych uszkodzeń. Właściwe zabezpieczenie i sposób umieszczenia ładunku w samochodzie transportowym to gwarancja, że bezpiecznego transportu oraz dobrej kondycji wyposażenia po wypakowaniu w miejscu docelowym. Jak zorganizować transport mebli?

Przewóz w całości lub demontaż

Pierwszym krokiem do bezpiecznego transportu powinno być opróżnienie mebli ze wszystkich przechowywanych przedmiotów. Tak przygotowany mebel należy ocenić pod kątem demontażu lub przewozu w całości. Jeśli istnieje możliwość wyniesienia z budynku mebla w całości, lepiej go nie rozkręcać, ponieważ może to prowadzić do utraty stabilności. W przypadku mebli o większych gabarytach demontaż może okazać się konieczny. Decyzję determinują wymiary otworów drzwiowych oraz szerokość klatki schodowej.

Zabezpieczenie mebli do transportu

Niezależnie od tego czy mebel jest przewożony w całości czy złożony, niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie podczas pakowania. Do transportu mebli najczęściej używana jest folia stretchowa, gruba faktura oraz folia bąbelkowa. W przypadku delikatnych mebli dobrze sprawdzi się także pianka tapicerska lub tkanina. Delikatne meble lub wyposażenie elektroniczne można umieścić w kartonach, a następnie wypełnić ich przestrzeń papierem lub gąbką.

Przenoszenie mebli

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest odpowiednia technika przenoszenia mebli. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są specjalne pasy meblarskie. Zastosowanie pasów zwiększa możliwość udźwigu, zapewnia stabilność podczas przenoszenia oraz sprawia, że przenoszenie nie jest niebezpieczne dla kręgosłupa Alternatywą może być winda samozaładowcza, która eliminuje konieczność dźwigania.

Transport mebli

Nie mniej istotne, jak zabezpieczenie mebli, jest ich właściwe umieszczenie w pojeździe. Nie każdy mebel czy sprzęt może być transportowany w pozycji poziomej, ładunek nie powinien się również przemieszczać. Rozwiązaniem jest oferta profesjonalnych firm transportowych, które zapewnią bezpieczny przewóz mebli oraz fachowy załadunek i rozładunek mebli w miejscu docelowym.