Przydatne gadżety dla kierowcy zawodowego

Import z Grecji do Polski

Nowinki technologiczne nie pozostają bez wpływu także na branżę transportową oraz komfort pracy zawodowych kierowców. Oczyszczacz powietrza, alkomat w telefonie czy alarm przeciw zasypianiu podczas jazdy to tylko niektóre z nich. Poznaj 5 gadżetów, które ułatwią Twoją pracę i zwiększą bezpieczeństwo na drodze.

Oczyszczacz powietrza

Świeże i przyjemnie pachnące powietrze w kabinie zwiększa komfort podczas jazdy i ułatwia koncentrację na drodze. Stąd popularność choinek zapachowych i perfum do auta. Obecnie technologia oferuje jednak znacznie więcej. Ciekawym gadżetem jest na przykład oczyszczacz powietrza, zwany także uszlachetniaczem. Podłączone do zapalniczki urządzenie, pochłania nieprzyjemne zapachy oraz wytwarza ozon, dzięki czemu usuwa szkodliwe bakterie oraz zarodki pleśni i grzybów.

Aplikacja alkomat

W pracy kierowcy trzeźwość ma kluczowe znaczenie dla możliwości wykonywania zawodu. Jeśli jednak podczas przerwy zdarzyło Ci się wypić mały toast, możesz łatwo zbadać swoją zdolność do jazdy za pomocą alkomatu lub aplikacji w smartfonie. Wystarczy, że po zainstalowaniu odpowiedniego programu, podasz swoje parametry ciała oraz ilość wypitego alkoholu. Na tej podstawie program wyliczy orientacyjne stężenie alkoholu we krwi oraz czas, do uzyskania całkowitej trzeźwości. Dodatkową ocenę stanu trzeźwości umożliwia tzw. tekst refleksu, w ramach którego należy zatrzymać wirtualny samochód po wyświetleniu na ekranie znaku stop. Czas reakcji powinien być krótszy niż 0,4 sekundy.

Alarm przeciw zasypianiu

Jednym z największych niebezpieczeństw podczas prowadzenia samochodu ciężarowego na długiej trasie jest senność. Z pomocą przychodzi alarm przeciw zasypianiu. Jak to działa? Rozwiązania dostępne jest w formie pierścienia na palec lub słuchawki wiszącej za uchem. Alarm powiadomi nas dźwiękowo za każdym razem, gdy głowa opadnie zbyt nisko lub tętno spadnie do stanu spoczynku.

Wyszukiwarka parkingu

Wyszukiwarka parkingu to aplikacja, która pozwoli Ci szybko namierzyć wolne miejsca parkingowe, na których będziesz mógł odpocząć od jazdy. Narzędzie jest szczególnie przydatne na długich trasach, na których usługa transportu odbywa się po raz pierwszy. Aplikacja obejmuje większość krajów i regionów geograficznych, a baza parkingów jest stale rozbudowywana.

Ekspres do kawy

Filiżanka gorącej i aromatycznej kawy to najlepszy sposób na poprawę koncentracji lub przyjemną przerwę w pracy. Możesz pić ją z termosu lub postawić na ekspres do kawy montowany do zapalniczki samochodowej. Urządzenie pozwala na przygotowanie świeżego napoju w niecałe 4 minuty. Atutem jest łatwość obsługi oraz niewielki rozmiar, dzięki czemu ekspres idealnie wkomponuje się we wnętrze kabiny.