Nowy Wymiar Bezemisyjnego Transportu Miejskiego

import Grecja

Dzięki zasięgowi elektrycznym do 450 km, o 50% szybszym czasie ładowania i nowym elementom bezpieczeństwa, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE mają na celu bezemisyjny transport miejski i logistykę, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność w środowisku miejskim.

W miastach stawiających na czyste strefy i firmach dążących do zrównoważonego rozwoju, pojazdy ciężarowe bezemisyjne są coraz bardziej kluczowe. Dlatego Volvo Trucks prezentuje nowe elektryczne ciężarówki średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE doskonale sprawdzają się w różnych zastosowaniach w ruchliwych obszarach miejskich, takich jak dystrybucja, wywóz odpadów czy prace budowlane. Od 2019 roku wersje elektryczne są dostępne na wielu rynkach na różnych kontynentach.

Moc ładowania prądem naprzemiennym została podwojona do 43 kW dla ciężarówek z napędem akumulatorowym, skracając czas ładowania o około 50%. Nowoczesne zestawy akumulatorów pozwalają na zasięg do 450 km na jednym ładowaniu.

Jessica Sandström, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Volvo Trucks, podkreśla, że stale doskonalone modele Volvo FL i FE są idealnymi narzędziami pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie, oferując szeroki wachlarz zastosowań.

Bezpieczeństwo stanowi priorytet w ciężarówkach Volvo FL i FE, które poruszają się w zatłoczonych miejskich przestrzeniach, dzieląc je z samochodami, rowerzystami i pieszymi. Nowe funkcje poprawiają bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników dróg, spełniając przyszłe wymagania bezpieczeństwa drogowego.

Nowe modele FL i FE charakteryzują się odświeżonym designem z lepszymi reflektorami LED i wzmocnionym logo Volvo z przodu. Wszystkie warianty napędów, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w nowe funkcje, aby jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom nowoczesnych firm miejskich.

Nowości w modelach Volvo FL i FE obejmują m.in. zmniejszone lusterka zewnętrzne dla lepszej widoczności, nowe oświetlenie LED i praktyczny schowek wewnątrz kabiny, a także opcjonalne kamery 360˚ dla lepszego widoku otoczenia oraz dodatkowe funkcje w systemach bezpieczeństwa.

Nowe ciężarówki Volvo FL i FE są już dostępne do zamówienia, a dostawy dla klientów planowane są na pierwszą połowę 2024 roku.